#liczysiękażdywłos
Processed with Snapseed.

PIELĘGNACJA WŁOSÓW JESIENIĄ. JAK ZACHOWAĆ PIĘKNE WŁOSY?

Jesienią włosy nierzadko stają się łamliwe, suche i zaczynają wypadać w związku ze zmianą pogody z ciepłej na chłodniejszą. Niebagatelną kwestią będzie tu zatem szczególna dbałość o zdrowe odżywianie i dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Sprawdź, na jaką pielęgnację włosów jesienią warto postawić.

Zmiany w pielęgnacji włosów jesienią są niezbędne. Zakładanie czapek, chłód na zewnątrz oraz ogrzewanie pomieszczeń sprawiają, że włosy stają się przesuszone, łamliwe i wyraźniej pogarsza się ich kondycja. Jesienią dodatkowo warto pamiętać, że nasze włosy zostały już osłabione podczas wakacji za sprawą promieniowania UV, częstych kąpieli w wodzie morskiej czy klimatyzacji. Pomóc może tu jedynie holistyczne podejście do pielęgnacji włosów, czyli oddziaływanie na nie wielotorowo.

Pielęgnacja włosów jesienią: Dieta bogata w składniki odżywcze

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowie włosów zaczyna się wewnątrz organizmu. Jesienią mamy jednak mniejszy dostęp do świeżych owoców i warzyw, które są źródłem cennych witamin oraz mikro- i makroskładników. Dieta wzmacniająca włosy powinna koncentrować się na dostarczaniu ciału żelaza, które jest obecne np. w zielonych warzywach. Do naszego menu powinniśmy wprowadzić także nasiona, tj. słonecznik, pestki dyni oraz orzechy, które stanowią źródło wapnia i cynku. Również kwasy omega-3 utrzymają włosy w zdrowiu i ograniczą ich wypadanie. W codziennej diecie powinny się znaleźć ponadto skrzyp i pokrzywa, przygotowywane w postaci naparów, siemię lniane oraz odpowiednia suplementacja – zawierająca szczególnie magnez i witaminy z grupy B.

Pielęgnacja włosów jesienią: Zmiana nawyków

Włosy osłabione po lecie, które wypadają, wymagają specjalnej uwagi przed nadchodzącą, zimniejszą porą. Przede wszystkim należy postawić na ich mycie w letniej wodzie, co pozwoli uniknąć większych przesuszeń. Jesienią zrezygnujmy również z częstej koloryzacji oraz suszenia włosów gorącym strumieniem powietrza, co pozwoli im na odpoczynek. W codziennej pielęgnacji sprawdzą się także szczotki, które nie szarpią włosów. Jeśli już teraz widzisz, że twoje włosy nie wyglądają najlepiej, po prostu zdecyduj się na ich podcięcie o kilka centymetrów.

Pielęgnacja włosów jesienią: Szampony, odżywki i wcierki

Gdy tracisz włosy jesienią, dobrym rozwiązaniem okazują się specjalistyczne preparaty, które zapobiegają nadmiernemu wypadaniu włosów. Warto tutaj postawić na zaawansowaną pielęgnację anti-hair loss, czy produkty przeznaczone dla osób, które zmagają się z utratą włosów (np. dermena®). Najważniejsza jest tu kompleksowa dbałość o włosy z zastosowaniem produktów jednej linii, czyli szamponu, odżywki oraz wcierek, które są oparte na tych samych substancjach aktywnych. Na szczególną uwagę zasługują kuracje w ampułkach, które nie tylko hamują wypadanie włosów, ale także stymulują odrastanie nowych poprzez wcieranie ich w skórę głowy. Pielęgnacja kosmetykami anti-hair loss wskazana jest w nasilonych stanach okresowego i przewlekłego wypadania włosów. Takie kosmetyki działają wzmacniająco i regenerująco na włosy, nawilżają je, a przede wszystkim regulują prace gruczołów łojowych, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie przetłuszczania się włosów.